Tudnivalók

OLYMPUS DIGITAL CAMERATisztelt Hallgatónk!

Üdvözöljük Önt, abból az alkalomból, hogy Autósiskolánkat választotta vezetői engedélyének megszerzése céljából. Tájékoztatjuk, hogy iskolánk segédmotoros (AM), motorkerékpár (A1), (A2), és (A), személygépkocsi (B), kategóriás tantermi képzést is végez. Az elméleti képzés ingyenes.

A gyors és eredményes vizsga érdekében az alábbiakat ajánljuk szíves figyelmébe:

  1. TANFOLYAMRA TÖRTÉNŐ BEISKOLÁZÁS FELTÉTELEI

Jelentkezés:

Tanfolyamainkra az a jelentkező iskolázható be, aki a külön jogszabályban előírt életkort betöltötte, vagy annál legfeljebb 6 hónappal fiatalabb, és az alapfokú iskolai végzettség meglétéről nyilatkozik ”( AM kategóriának nem kell).

Tanfolyamra jelentkezni ügyfélfogadási időben az ügyfélfogadóban lehet, ahol a szóbeli tájékoztatás után a tanuló a képző szerv Írásos tájékoztatóját is megkapja. A járművezetői tanfolyamra történő felvételkor az autósiskola minden tanulóval írásbeli felnőttképzési szerződést köt. Fiatalkorú tanuló esetén a tanfolyamra történő beiskolázás feltétele a szülő (törvényes képviselő) jóváhagyása, amelyet az oktatási szerződésben aláírásával elismer.

Iskolai végzettség: a beiratkozáshoz nyilatkozattal, majd a vizsgaigazolás kiadásához hitelt érdemlően (az okmány eredeti-, vagy közjegyző, vagy a kiállító által hitelesített-,) legalább alapfokú iskolai végzettséget (8. ált.) kell igazolni, kivéve az AM kategóriát, és a saját jogon dr.-i címet szerzett tanulókat. Külföldi bizonyítványok és oklevelek esetén az eredeti okmánnyal és annak hiteles fordításával (kivéve, ha adott formájában és tartalmában szerepel a közlekedési hatóság által használt „Bizonyítvány és oklevél mintatár”-ban).

A tanfolyamra történő beiskolázás feltétele a közlekedésbiztonsági alkalmasság, amelyről a tanuló büntetőjogi felelőssége tudatában nyilatkozik az elméleti vizsgára elektronikus úton kitöltendő jelentkezési lapon.

A jelentkezési lap kitöltésekor csak a vastagvonallal keretezett részeket és a nyilatkozatot kell kitölteni a személyi igazolvány a lakcímkártya és a vezetői engedély alapján.

A beiskolázás életkori feltételei:

 Beiskolázás életkori feltételei  Vizsgázhat
sorszám: kategória: életkor: előfeltétel: elmélet:  gyakorlat: 
1. AM 13 év6 hónap - 13 év9 hónap 14 év
2. A1 15év6 hónap - 15 év9 hónap 16 év
3. A1 (B-vel) 17év B 17év 17év
4. A 2 17év6 hónap - 17év9 hónap 18 év
5. A 2 17év6 hónap A1-el 2 éven belül mentes 18 év
6. A 2  18 év A1-el 2 éven túl 18 év 18 év
7. A 23év6 hónap - 23 év9 hónap 24 év
8, A 23év6 hónap Akorl. vagy A2-vel 2 éven belül mentes 24 év
9. A 20év  Akorl. vagy A2-vel 2 éven túl 20 év 20 év
10. A 23év6 hónap A1-el 2 éven túl 23 év9 hónap 24 év
11. A 23 év 6 hónap A1-el 2 éven belül  mentes 24 év
12. B 16év6 hónap - 16év9 hónap 17 év

 

Tandíj és vizsgadíj befizetés:

A vizsgadíjak befizetése az ügyfélfogadóban az ügyintézőnek, illetve sikertelen elméleti vizsga esetén, a vizsga helyén az új vizsgaidőpont kéréssel együtt történik.

A tandíj befizetése a MBH bankfiókjában csekken, vagy átutalással történik, de lehetősége van a tanulónak arra, hogy a tandíjat ügyfélfogadási időben a házi pénztárba fizesse be, amelyről számlát állítunk ki. A mindenkori tandíjakat és vizsgadíjakat az Írásos tájékoztató 2. számú melléklete tartalmazza.

  1. ALKALMASSÁG

Orvosi alkalmasság:

A tanuló (kivéve AM) elméleti vizsgára csak  az 1. csoportú orvosi alkalmassági vizsgálaton megszerzett „alkalmas” minősítés alapján jelenthető. A vizsgálat díja: 7200,- Ft.

  1. az 1. alkalmassági csoportba sorolt egészségügyi vizsgálatot az illetékes háziorvos,
  2. ha fegyveres erők, rendőrség, rendészeti szervek, nemzetbiztonsági szolgálat, a köztársasági őrezred, büntetés-végrehajtási intézetetek állományában teljesít szolgálatot, vagy ott munkaviszonyban áll, akkor a Belügyminisztérium által kijelölt orvos,
  3. ha a MÁV egészségügyi ellátáskörébe tartozik, akkor a MÁV Vasútegészségügyi Szolgálata által kijelölt orvos,
  4. a Magyarországon huzamosabb ideig tartózkodó külföldi állampolgár, illetőleg külföldön élő és legalább hat hónapja Magyarországon tartózkodó magyar állampolgár esetén 1-2. pontokban meghatározottak,
  5. Tartós munkavállalás miatt külföldön tartózkodó magyar állampolgárok esetében a külképviselet orvosa, mint kezelőorvos végezheti el.

A 2. alkalmassági csoportba sorolt személyt – egészségügyi alkalmasságának megállapítása esetén  alkalmasnak kell tekintetni az 1. alkalmassági csoportra is.

Pályaalkalmasság:

Az „AM” ; „A1” ; „A2” ; „A” ; „B” kategóriákra érvényes vezetői engedély megszerzéséhez PÁV minősítés nem szükséges! )

 

  1. A TANULÓ JOGAI és KÖTELEZETTSÉGEI

5.1  A tanulónak joga van:

  • a képzés megkezdése előtt tájékozódni és megismerni a képzőszerv vállalkozási feltételeit,
  • a vállalkozási feltételek valamennyi pontjában ígért szolgáltatást a képzőszervtől  igénybe venni, számon kémi,
  •  a képzést megszakítani, a fennmaradó tandíjat a meghatározott feltételek mellett visszaigényelni
  • a tanfolyam elvégzett részéről Képzési igazolást kérni,
  • megbeszélt gyakorlati vezetési órát legalább 24 órával előtte lemondani,
  • panaszt tenni és jogos esetekben kártérítést követelni,
  • titoktartást követelni a képzőszervtől és oktatójától egyaránt a személyiségi jogokat érintő kérdésekben.

5.2  A tanuló kötelessége:

  • a képzőszerv iskolai és pénzügyi rendtartását elfogadni és betartani,
  • a vizsgadíjat a vizsgára történő kiírás előtt 7 munkanappal befizetni,
  • az elméleti és gyakorlati foglalkozásokon józan, kipihent állapotban az oktatási körülményekhez előírt öltözetben megjelenni,
  • az általános emberi normákat megtartani és a foglalkozásokon kulturáltan viselkedni,
  • a tanfolyami órákra készülni és az oktatói utasításokat követni (különösen a gyakorlati oktatás közben)
  • mulasztásait, hiányzásait pótolni,
  • a biztonsági és munkavédelmi előírásokat betartani.
  1. A KÉPZŐSZERV JOGAI, KÖTELEZETTSÉGEI

6.1A képzőszerv jogai:

  • amennyiben a tanuló az oktatási szerződésben aláírásával elfogadja a képzőszerv vállalkozási feltételeit, úgy az abban szereplő feltételeket a tanulótól számon kérni,
  • a képzőszervnek joga van a képzést felfüggeszteni, amennyiben a hallgató a tanfolyam díjat nem a pénzügyi részben meghatározott időben és módon fizeti meg
  • a képzőszerv a  tandíjváltoztatás jogát fenntartja,
  • a tanuló által kezdeményezett szerződésbontásnál a tanfolyamra meghirdetett kedvezmények nem vehetők figyelembe, kivéve, ha a szerződésbontás a képzőszerv hibájára vezethető vissza
  • a képzés közvetített szolgáltatás keretében is történhet.

6.2A képzőszerv kötelessége:

  • az érvényben levő oktatási tematika, valamint a vállalkozási feltételekben foglaltak szerint végezni a teljes tanfolyami képzést.
  1. A KÉPZÉS MEGSZAKÍTÁSA, A TANULÓ TÁVOZÁSA

A tanuló írásbeli kérésére a képzést megszakítjuk és a megszakítás időpontjáig teljesített oktatásról 3 munkanapon belül Képzési igazolást állítunk ki. A képzést egyoldalúan megszakítani  nem érdemes, mert annak jelentős anyagi következményei lehetnek.

  1. TANFOLYAMRÓL KIZÁRÁS

Tilos a képzés bármely szakaszában szeszesital, vagy más tudatmódosító szer hatása alatt megjelenni, mert ez a tanfolyamról történő azonnali kizárást eredményezheti. Szintén azonnali kizárást vonhat maga után, ha valaki a tanfolyam rendjét súlyosan megszegi. A tanfolyamról kizárt tanulót nem illeti meg a tandíj-visszatérítés joga.

  1. ÉSZREVÉTEL, KÉRELEM, PANASZ

Az oktatás során kialakuló esetleges konfliktus helyzet megoldására javasoljuk, hogy ilyenkor elsősorban oktatójához forduljon, és vele kezdeményezze a probléma megoldását.

Ha ez nem vezet eredményre, akkor panaszával, kérésével keresse fel ügyfélfogadási irodánkat (Kiskunmajsa Szabó Ervin utca 38 szám) és forduljon Leiz Sándor (06-30-314 0380) iskolavezetőhöz. Bármilyen kérését, panaszát, észrevételét írásban is beadhatja. Az Ön képzésével kapcsolatos valamennyi ügyben csak Ön, vagy a törvényesen meghatalmazott képviselője járhat el. Senki másnak, még a legközelebbi hozzátartozónak sem adunk ki információt, vagy fizetünk vissza tandíjat. Amennyiben az iskolavezető az Ön számára nem intézkedett megnyugtató módon, úgy az alábbi szervhez fordulhat panasszal:

Bács-Kiskun Megyei

KAV  Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont Nonprofit Kft

6000 Kecskemét, Szent István krt. 19/a, Tel: 06-76-512-472

  1. PÉNZÜGYI FELTÉTELEK

Tandíj alatt a teljes képzési szolgáltatás díját kell érteni még akkor is, ha az részletekben lett meghatározva és megfizetve. Tandíj megfizetését átutalással, vagy csekken a  MBH Bank- nál lévő számlán lehet teljesíteni, vagy házipénztárunkban befizetni. A vizsgadíjat ügyfélfogadási időben az ügyintézőnek kell befizetni. A kategóriánkénti képzés díjait az 1 sz. melléklet tartalmazza.

Részletfizetés lehetséges!

A tanfolyam indulásakor az elméleti tanfolyam díját kell megfizetni. A Leiz Autósiskola valamennyi tanulója, ha egy nemzetközi kategóriában az elméleti tandíjat megfizette, akkor kategória bővítés esetén teljes elméleti tandíjkedvezményben részesül.

A gyakorlati tandíjat legkésőbb a forgalmi vizsgára történő kiírásig kell megfizetni (forgalmi vizsga előtt 9 munkanap).

Az elméleti tandíj a képzés ideje alatt nem változhat, de nem is követelhető vissza.

Gyakorlati tandíj esetében, az esetleges tandíjváltozás jogát az autósiskola fenntartja.

A gyakorlati vezetési órák és a plusz órák díjai megegyeznek. (1 sz. melléklet)

A tanfolyam félbeszakítása esetén a tanuló írásbeli kérelmére (pld. A tanuló másik autósiskolánál kívánja folytatni a képzést) a fel nem használt gyakorlati vezetési órák tanfolyamdíját visszaigényelheti, a kezelési költség és az esetlegesen nyújtott kedvezmények levonása után.

A kezelési költség  20 000 Ft. Nem számítható fel  kezelési költség annak a tanulónak, aki a képzést az oktató vagy képzőszerv hibájára visszavezethető okok miatt szünteti meg és kéri áthelyezését másik képzőszervhez.

  1. AMIT A VIZSGÁKRÓL ÁLTALÁBAN TUDNI KELL

A vizsgákon pontosan kell megjelenni!

Az elméleti vizsgáztatás számítógépen történik, helye:

Bács-Kiskun Megyei KAV Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont Kft

Bajai Képviseleti Irodája Baja, Nagy István u. 40.

Tel.: 06-79-795 110

  • a gyakorlati vizsgákat a sikeres közlekedési alapismeretek vizsga letételének időpontjától számított 2 éven belül lehet letenni.,kivéve az elméleti tanfolyam és vizsga nélküli kategóriáknál, ahol a vezetési karton hitelesítésétől számított 12 hónapon belül sikeres vizsgát kell tenni, különben a képzést meg kell ismételni.
  • két éven belüli 5 sikertelen gyakorlati forgalmi (azonos kategória esetén) vizsga esetén pályaalkalmassági vizsgálat szükséges.
  • valamennyi vizsgán pontos kell megjelenni!
  • a vizsgázó minden vizsgára köteles magával vinni érvényes személy azonosságát igazoló okmányt és ha van járművezetői igazolványát, illetve járművezetői engedélyét, vizsgaigazolását.
  • aki a vizsgán valamely tárgyból nem felelt meg, az tehet újabb vizsgát (ismételt vizsgadíj befizetése után).
  • a közlekedési hatóság önhibáján kívül meghiúsult vizsgaesemény esetében új vizsgát kizárólag a meghatározott vizsgadíj ismételt befizetése után lehet tenni.
  • az számítógépes (ill. írásbeli) vizsga helyett a KAV vezetőjének engedélye alapján szóbeli vizsgát tehet az, aki hiányos magyar nyelvi ismereti miatt a magyar nyelvet nem érti (tolmácsot kérhet), illetve az egészségi állapota miatt írásra képtelen és erre a KAV- tól kérelemre engedélyt kapott. Kérelemre hallássérült személy is tehet szóbeli vizsgát, amelyen a közlekedési hatóság által kirendelt jelnyelvi tolmács fog közreműködni.
  • a rendelkezésre álló különböző nyelvű számítógépes elméleti vizsgaanyagok közül a vizsgázó állampolgárságára tekintet nélkül választhat.
  • forgalmi vizsga csak sikeres járműkezelési ill. rutin, – kivéve B kat.  vizsga után tehető.
  • ha a vizsgázó bármely járművezetési vizsgát (járműkezelési, rutin vagy forgalom) automata sebességváltóval rendelkező járművön tette le, a kategória korlátozás alá kerül.

A vizsgát a vizsgabiztos köteles felfüggeszteni, és a felügyelőség vezetője legfeljebb hat hónapra eltilthatja azt a vizsgázót, aki:

  • A személyazonossága tekintetében a vizsgabiztost megtévesztette vagy azt megkísérelte,
  • A vizsgán szeszes ital vagy más tudatmódosító szer hatása alatt áll, vagy a jármű biztonságos vezetésére alkalmatlan,
  • A vizsgabiztost döntésének meghozatalában előny adásával vagy ígéretével, vagy fenyegetéssel befolyásolni törekedett.
  • a vizsgát a vizsgabiztos felfüggesztheti és a KAV vezetője 3 hónapra eltilthatja a további vizsgáktól azt, aki a vizsga rendjét megzavarta.

A vizsgát a vizsgabiztos köteles felfüggeszteni, ha a szakoktató a vizsga eredményének befolyásolására törekedett. Ez minden esetben büntetési szankciót eredményez. Érvénytelennek tekinti a közlekedési hatóság azt a vizsgát, amelyet a hatóság félrevezetésével, hamis adatok közlésével, jogszabályokban előírt feltételek hiányában, vagy a vizsgáztatás szabályainak megszegésével tettek le.

Vezetői engedélyt a fenti feltételek teljesülése esetén is csak olyan kérelmezőnek lehet kiadni, akinek lakóhelye, ennek hiányában tartózkodási helye Magyarországon van, illetőleg nem magyar állampolgárságú kérelmező esetén az engedély kiadását megelőző hat hónapban Magyarországon tartózkodott.
Ez esetben azonban, ha a tanuló ugyanabban a kategóriában 5 sikertelen forgalmi vizsgát tesz 2 éven belül, a következő forgalmi vizsgáját csak a pályaalkalmassági vizsgálaton „alkalmas” minősítés megszerzése után folytathatja. Ezt követően újabb pályaalkalmassági vizsgálatra már nem kötelezhető! A további vizsgák a sikeres kresz vizsgától számított két évig lehetséges.

  1. MENTESSÉGEK

Mozgáskorlátozott, valamint a siket tanulót a tanfolyam elméleti tantárgyainak foglalkozásain való részvétel alól  saját kérésre, az iskolavezető mentesíti.

Az elsősegélynyújtási ismeretek megszerzését tanúsító – a Magyar Vöröskereszt által kiállított – “Igazolás” nélkül is vizsgára bocsátható: A 31/1992. (XII. 19.) NM rendelet alapján: – az orvostudományi egyetemen szerzett orvosi, fogorvosi, gyógyszerészi, – az állatorvos-tudományi egyetemen szerzett állatorvosi, – védőnői, – diatetikusi, – mentőtiszti, – gyógytornász, egészségügyi szakoktatói, – diplomás ápolói oklevéllel (képesítéssel) rendelkezők, – közegészségügyi felügyelői főiskolai szakon végzettek, – egészségügyi szakközépiskolát (szakiskolát) végzettek, továbbá: minden olyan vizsgázó, aki 1969. július l-je és 1983. december 31-e között “D” jármű kategóriás vezetői engedélyt vagy “TR” kategóriára járművezetői engedélyt szerzett,,. Valamint, aki 1984. január l-je után bármely kategóriában vezetői engedélyt, “TR” kategóriára járművezetői engedélyt, illetve mezőgazdasági vontatóra, segédmotoros kerékpárra, vagy lassú járműre járművezetői igazolványt szerzett. Abban az esetben, ha a Magyar Vöröskereszt által kiadott “igazolással” nem rendelkezik és felmentést sem kapott, akkor az Autósiskola vállalja, hogy a Magyar Vöröskereszttel egyeztetve a tanfolyamot megszervezi, és a hallgatók az igazolás megszerzéséhez szükséges vizsgát letehetik.

  1. TANTÁRGYAK és ÓRASZÁMOK.

Az elméleti órákon a részvétel kötelező!

Az eredményes felkészüléshez lehetőséget biztosítunk.

A könyvek használatáért az iskola díjat nem számol fel. Az elméleti tanórák időtartama 45 perc. Naponta legfeljebb 4 elméleti tanóra tartható (4×45 perc). Az oktatáson 2 tanóra után legalább 10 perc szünetet kell tartani. A elméleti tanfolyam minden foglalkozásán jelenléti ívet kell vezetni, melyet az oktatáson részt vevőkkel minden alkalommal alá kell íratni.

A tanulónak  tantárgyanként az oktatási órák 10%-át meghaladó hiányzást pótolni kell, az előadóval egyeztetett időpontban, ami a tanulmányi naplóban rögzítésre kerül!

A tananyag könnyebb elsajátítását számítógépes oktatóprogramok, szemléltető eszközök segítik.

Kötelező tantárgyakat, óraszámokat és menettávolságokat kategóriánként a 1. számú táblázat tartalmazza!

  • Elméleti vizsgára bocsátás feltételei:

Elméleti alapvizsgára csak az bocsátható, aki:

-az elméleti tanfolyamot igazoltan elvégezte,

-a jogszabályban meghatározott életkort betöltötte,

-a tandíjait illetve a vizsgadíjat befizette

– közlekedésbiztonságilag alkalmas

-alapfokú iskolai végzettség meglétéről  nyilatkozik

– a tanfolyam megkezdésétől számítva 9 hónapnál több idő nem telt el.

Amennyiben a tanuló a tanfolyam megkezdésétől számítva 12 hónapon belül nem tesz sikeres elméleti vizsgát, újabb vizsgát csak a teljes tanfolyam megismétlésével tehet.

 

Az elméleti vizsgán az vehet részt, aki személyi igazolványát, vezetői engedélyét (ha rendelkezik vele) általános iskolai bizonyítványát a vizsgán bemutatja.

Az elméleti vizsga helye: Bács-Kiskun Megyei

KAV Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont

Baja, Nagy István u. 40. Tel.: 06-79-795 110

Sikertelen vizsga esetén pótvizsga időpontot a pótvizsgadíj befizetésével a vizsga helyszínén, vagy az autósiskola ügyintézőjénél befizetett pótvizsgadíj ellenében lehet igényelni.

A pótvizsga időpontja a sikertelen vizsgát követő időszakban  lehet.

A vizsgázónak a sikeres közlekedési alapismeretek vizsgától számított 2 éven belül sikeres forgalmi vizsgát kell tennie, amennyiben ezt teljesíteni nem tudja, úgy minden sikeres vizsgája érvényét veszti és újabb forgalmi vizsgát csak a teljes tanfolyam megismétlése után tehet.

4.2  Gyakorlati képzés:

A gyakorlati képzés csak az összes elméleti tárgyból tett sikeres elméleti vizsga után kezdhető meg (kivéve “A1″ kategóriás motorkerékpár kategóriáknál, ahol a jogszabály másként rendelkezik).

A járművezetés gyakorlati oktatása csak a tanuló nevére kiállított, hitelesített vezetési karton birtokában kezdhető meg!

A gyakorlati tanórák időtartama 50 perc. Két vezetési óra között 10 perc szünet tartható, a tanuló mentális állapotának megfelelően. Az alapoktatás (járműkezelés) során naponta legfeljebb 2 óra, míg a főoktatás (forgalmi) során legfeljebb 4 óra oktatható úgy, hogy 2 óra vezetést követően legalább 1 óra szünetet kell tartani.

A kétkerekű járművek vezetésének oktatása során az oktató alapoktatásnál egyszerre legfeljebb három főt, főoktatásnál pedig kettő főt oktathat. A vezetési gyakorlat akkor minősül oktatásnak, ha a vezetési kartont a szakoktató az előírt szabályoknak megfelelően kitöltötte és a tanuló az óra megkezdésekor és befejezésekor a kezdeti és a befejezési  időpont bejegyzésben azt saját kezűleg aláírta.

Közúton a forgalmi feladatok oktatása csak a sikeres járműkezelési vizsga (kivéve B kategória) után kezdhető meg. A gyakorlati képzéshez az oktatójárművet a képzőszerv biztosítja, azonban (AM, A1, A2, A) kategóriákban megfelelő műszaki állapotú, kötelező felelősségbiztosítással és érvényes forgalmi engedéllyel rendelkező  saját tulajdonú motorkerékpár is igénybe vehető. Ennek feltételeit az iskolavezetővel történő megállapodás értelmében az Oktatási szerződésben kell meghatározni.

Kétkerekű járművek vezetése során a tanuló köteles erős anyagból készült nem bő szárú, protektoros hosszúnadrágot, protektoros dzsekit, protektoros kesztyűt, magas szárú zárt cipőt, vagy csizmát, bukósisakot, a bukósisak kialakításától függően szemüveget viselni!

Megfelelő öltözék hiányában a gyakorlati oktatás és vizsga nem kezdhető meg.

Szakoktatói felügyelet nélkül oktatójárművet vezetni tilos!

A jogszabályban előírt óraszámokat és a kötelezően teljesítendő menettávokat minden tanulónak le kell vezetni!

Egyéni adottságnak, nemnek, életkornak itt meghatározó szerepe van, ami befolyásolhatja a személyenkénti óraszámszükségletet.

. Az oktatás során, a járművön a tanuló, a szakoktató, a tolmács, a szakfelügyelő,szakoktató és az ellenőrzésre jogosult személyek tartózkodhatnak. A képzés ellenőrzésének akadályozása nélkül az iskolavezető, a megfigyelő szakoktató, a szakoktató jelölt, valamint az iskolavezető engedélyével és a tanuló hozzájárulásával megjelölt más személy is tartózkodhat. Ha az oktató nem jelenik meg a megbeszélt helyen és időben, a tanuló 10 percet várjon. Fordított esetben az oktató is 10 percet köteles várni a tanulóra.

Kisebb hiba elhárítása oktatás közben (kerékcsere, égőcsere) a tanulóval közösen történhet, ha azonban a hiba elhárításához 10 percnél több idő szükséges, akkor a vezetést el kell halasztani és a tanulót egy másik időpontban az elmaradt vezetési idő teljesítésével kárpótolni kell.

4.3  Oktató járművek

AM kategória:                                 Yamaha 50,

A1 kategória:                                  Honda CBF 125

A2 kategória:                                  Honda CBF 500

A kategória:                                    Suzuki 650

B kategória:                                    Nissan Note (benzines),

Opel Corza (diesel)

Skoda Oktávia (benzines)

4.4  Gyakorlati vizsgára bocsátás feltételei::

Járműkezelési vizsgára az bocsátható, aki:

-sikeres elméleti vizsgát tett,

-kötelezően előírt óraszámot igazoltan levezette,

-a jogszabályban előírt életkort betöltötte,

-közlekedésbiztonságilag alkalmas.

Forgalmi vizsgára az bocsátható, aki:

-sikeres járműkezelési vizsgát tett (kivéve B kategória),

-a kötelezően előírt óraszámot és menettávolságot igazoltan levezette,

-a jogszabályban előírt életkort betöltötte,

-közlekedésbiztonságilag alkalmas.

A járműkezelési és forgalmi vizsgán az vehet részt,aki személyi igazolványát, vezetői engedélyét (ha rendelkezik vele) a vizsgán bemutatja.

Pótvizsgát a befizetett pótvizsgadíj ellenében a gyakorlati oktató segítségével lehet igényelni. A pótvizsga időpontja a sikertelen vizsgát követő három munkanapnál korábbi nem lehet.

 

Vezetői engedély kiállítása: Az okmányirodákban személyesen lehet eljárni a vizsgaigazolás, az eredeti orvosi alkalmassági vélemény, a személyi igazolvány és a lakcímkártya birtokában. Vezetői engedélyt csak olyan kérelmezőnek lehet kiadni, akinek a szokásos tartózkodási helye Magyarország területén van, valamint nem magyar állampolgár esetén az engedély kiadását megelőző  hat hónapban Magyarországon tartózkodott. (kivétel a 326/2011.(XII.28.) Kormányrendelet 15.§ 3-4 bekezdés.
A hat hónapos Magyarországi tartózkodás igazolására be kell mutatni az idegenrendészeti hatóság erre vonatkozó tartózkodási engedélyét.

MINDEN TANULÓNKNAK SIKERES FELKÉSZÜLÉST ÉS BALESETMENTES KÖZLEKEDÉST KÍVÁNOK!

Leiz Sándor Lajos
iskolavezető

1.sz. melléklet

Kötelező tantárgyak, óraszámok és menettávolságok a közúti járművezető-képző tanfolyamokon

Kate-gória Alapismeretek:  Elméleti tantárgyak Járművezetési gyakorlat
ösz.óra K Je Szü F1-2 Mv ösz.óra A F F/v F/o F/h F/é F/k M
AM 16 12 4 - - - - 10 4 6 - - - - - 100
A1, A2, 22 14 4 4 - - - 16 6 10 8 2 - - - 240
A11) 3 1 1 1 - - - 2 1 1 1 - - - - 30
A22) - - - - - - - 12 4 8 6 2 - - - 180
A23) 3 1 1 1 - - - 8 2 6 4 2 - - - 120
A4) - - - - - - - 12 4 8 4 4 - - - 180
A5) 3 1 1 1 - - - 8 2 6 4 2 - - - 120
A2) - - - - - - - 16 6 10 8 2 - - - 240
A3) 3 1 1 1 - - - 10 4 6 4 2 - - - 150
A6) 22 14 4 4 - - - 26 10 16 11 5 - - - 390
B 28 20 6 2 - - - 29 9 20 14 4 - 2 - 580
1) érvényes B kategóriás vezetői engedély esetén.
2) A1 alkategória megszerzését követő két éven belül
3) A1 alkategória megszerzését követő két éven túl
4) A korlátozott vagy A2 alkategória megszerzését követő két éven belül
5) A korlátozott vagy A2 alkategória megszerzését követő két éven túl
6) amennyiben betöltötte a 24. életévét és nem rendelkezik legalább két éves A2 alkategóriás  vezetői engedéllyel

Áraink 2014

Amit nyújtunk: gyors átfutású tanfolyamok, oktató- és gépkocsiválasztás színvonalas oktatás, megfizethető ár!